Stare kategorie

Zalety kominków

Posiadanie kominka w domu nie musi być tylko i wyłącznie estetycznym aspektem domu.  Dzięki niemu możemy również zadbać o ciepło w całym domu, poprzez wyrób odpowiedniego wkładu. Warto jednak dodać, że polskie przepisy regulują kwestię ogrzewania i kominek nie może stać się jednym źródłem ciepła, ponieważ należy do niego sukcesywnie dokładać opał. Kominki bielsko możemy podzielić na dwa typy rozprowadzania ciepła: system z płaszczem wodnym oraz system dystrybucji gorącego powietrza (DGP).  

Decydując się na jeden z powyższych systemów musimy pamiętać, aby rozwiązanie ogrzewania pasowało z technologią w jakiej zostanie wzniesiony budynek oraz z innymi instalacjami. Kominki bielsko z płaszczem wodnym są zaopatrzone w korpus który ma dwie ścianki, pomiędzy którymi leci woda, która jest głównym materiałem grzewczym. Ogień nagrzewa wodę, która następnie wędruje do wymiennika płytowego, który łączy kominek z drugim układem np. z kotłem gazowym. Następnie on oddaje ciepło do całego obiegu grzewczego. Sposób działania takiego systemu jest taki sam jak przy  kotłach grzewczy na paliwo stałe.

Ciepło w takiej instalacji może być oddawane do pomieszczeń przez kilka godzin. Pompa jest urządzeniem który wymusza przepływ wody po obiegu, więc to rozwiązanie wymaga użycia energii elektrycznej.  Warto dodać, że kominki bielsko z płaszczem wodnym mogą przygotowywać ciepłą wodę użytkową, gdy do korpusu będzie przymocowana specjalna wężownica. Ponadto przepisy umożliwiają nam przyłączenie kominka bezpośrednio do instalacji zamkniętej. Wtedy musimy zadbać o to, aby znajdowały się z w nich zabezpieczenia termiczne oraz wężownica schładzająca. Dzięki tym rzeczom woda nie zagotuje się.

Pracę takiego kominka możemy regulować sami lub będzie ona wykonywana automatycznie. Jeżeli chodzi o ręczne sterowanie tym systemem, to mamy jedynie wpływ na ilość dostarczanego powietrza do kominka, poprzez co intensywność spalanego materiału może być zwiększana lub zmniejszana. Przy sterowaniu automatycznym, regulacja spalania jest wykonywana przez termostat. Te kominki bielsko wymagają zastosowania obudowy, ponieważ instalacja kominkowa jest dość rozbudowana. Taka obudowa pochłania trochę miejsca, ale odpowiednie dopasowanie stylu pozwoli na wkomponowanie się kominka w całość pomieszczenia.

Sam wkład musi być odpowiednio zaizolowany wełną mineralną z warstwą folii aluminiowej, by obudowa zbytnio się nie przegrzewała. Kominki bielsko przeważnie są obudowywane granitem, marmurem, cegłą klinkierową czy też kamieniami naturalnymi. Bardzo ważnym aspektem przy wyborze materiału do obudowy jest fakt by  materiał ten był niepalny.

 

Formularz kontaktowy

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "P.P.H U. OPAKPOL Budowlanka Zenon Kwaśniak" z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Katowicka 185 a, 43-346 Bielsko-Biała. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 

 

P.P.H U. OPAKPOL Budowlanka Zenon Kwaśniak
ul. Katowicka 185 a

43-346 Bielsko-Biała

 

NIP 547 104 09 64


Biuro: +48 33 821 74 30
Zenon Kwaśniak: +48 502 024 474
E-Mail: biuro@kwasniakkominki.pl

 

Nr konta  ING: 52 1050 1070 1000 0023 0607 1453

 

 

(C) 2018 P.P.H U. OPAKPOL Kominki i wkłady kominkowe Bielsko - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Projektowanie stron Bielsko Pozycjonowanie Bielsko