Stare kategorie

Czym Palić w kominku

Zalecanym materiałem do palenia w kominkach to drewno. Jednak tylko drewno liściaste nadaje się do użycia, ponieważ nie wydziela (tak jak ma to miejsce w przypadku drewna iglastego) dużej ilości osadów w kominie czy też w palenisku.

Wkłady kominkowe bielsko muszą być odpowiednio wysuszone. Wilgotność drewna nie może przekraczać 20%, ponieważ w przeciwnym przypadku będą wydzielały się duże ilości sadzy, a sam proces palenia będzie mniej efektywny. Część energii palenia będzie musiała być wykorzystana do wysuszenia drewna (odparowania wody). 

Warto dodać, że przy wybieraniu drewna liściastego ważnym parametrem jest jego gęstość - im większa tym lepiej. Więc przy paleniu dobrze sprawdza się drewno owocowe, brzoza, grab czy też buk. Wkłady kominkowe bielsko to również brykiet drzewny oraz palety. Węgiel, guma oraz wszelkie tworzywa sztuczne są zabronione w użytkowaniu do palenia w kominkach. Spalanie takiego materiału powoduje wydzielanie szkodliwych substancji oraz uszkodzenia wkładu.

Formularz kontaktowy

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "P.P.H U. OPAKPOL Budowlanka Zenon Kwaśniak" z siedzibą w Bielsku-Białej, ul. Katowicka 185 a, 43-346 Bielsko-Biała. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

 

 

P.P.H U. OPAKPOL Budowlanka Zenon Kwaśniak
ul. Katowicka 185 a

43-346 Bielsko-Biała

 

NIP 547 104 09 64


Biuro: +48 33 821 74 30
Zenon Kwaśniak: +48 502 024 474
E-Mail: biuro@kwasniakkominki.pl

 

Nr konta  ING: 52 1050 1070 1000 0023 0607 1453

 

 

(C) 2018 P.P.H U. OPAKPOL Kominki i wkłady kominkowe Bielsko - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Projektowanie stron Bielsko Pozycjonowanie Bielsko